کشف گنج تپه | بلاگ

کشف گنج تپه

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

کشف گنج تپه

دستیابی به دفینه تومولوس بسیار سخت و زمانبر و هزینه بر می باشد چرا که از تونل هایی بسیار سخت باید عبور کنید تا به هدف برسید تونل های پیچ در پیچ و گمراه کننده همراه با تله های مختلف.به همین دلیل دانستن شماتیک و نقشه راه و مدل های این تپه ها از اهم واجبات در این کار می باشد.
یکی از مکانهای مهم در ورودی تومولوس ها اطراف تپه معمولا سمت دو جهت اصلی باستانی یعنی طلوع و غروب می باشد که با یک علامت خاص نشانه گذاری میکنند.
تومولوس : مزاری که برای پادشاه و خانواده پادشاه بوده و اتاقیست که اول بر روی زمین بنا می شود و سپس با توده ای از خاک و یا تپه ای که از سنگ تشکیل شده، پوشیده می شود. این مزار ها از طرف معماران روز ساخته می شد. نباید با نگاه به ظاهر بیرونی آن گول خورد، معماری عظیی را در درونشان حفاظت می کنند. پادشاه و یا افرادی که از خانواده پادشاه می مردند، با اشیایی که استفاده می کردند و هدیه هایی که دریافت می کردند، در اتاق سنگی و یا چوبی ساخته شده، به همراه جسد دفن می شدند. بلندی تومولوس، و زیبایی معماری آن، با توجه به ثروت و ارزش فرد مرده، متغیر می باشد، آنها که ارتفاع بلندتری دارند، برای پادشاهان پولدارتر می باشد. این بناها همیشه دارای ارتفاعاتی با ضرایب ۹، مثل ۳۶،۲۷،۱۸،۹ متر می باشند.

...
نویسنده : بازدید : 14 تاريخ : شنبه 21 بهمن 1396 ساعت: 22:31